Pro Evolution Soccer 6 - FIFA 07 nikdy více?

30. prosince 2006 v 17:30 | Silentico |  Hry
Dnes se mi dostalo to DVD do ruky,a tak jsem neváhal a instaloval. Instalace zabrala pár chvilek,dokonce si můžete vybrat,jestli chcete instalovat všechny jazyky,nebo jen některé,což má vliv na následně obsazené místo na disku,přece jen na co je mi ve hře španělština nebo fránina,když každý jazyk si vezme půl giga-jednoznačně kladný bod.
Dostávám se k MENU a volím options ve snaze něco nastavit,ale dostává se mi trošku rozpaků.Hlavně proto,že grafiku můžete nastavit jen z příslušné nabídky settings,kterou najde ve Start menu,takže zpět do windows. Nastavil jsem plné detaily a hurá zpět do hry.Ve hře jsem se dále chtěl trochu věnovat ovládání,ale zjistil jsem,že hra je nejspíš primárně dělaná na konzole,tudíž zde nastavujete jen cosi jako tlačítka na ovladači k PS 2. No co,zpět do Windows a zase Settings. Zde je to o něco lepší,ale musíte věděl k čemu např. slouží tlačítlo R2 apod.,prostě celé ve stylu Play Station.Rozpis tlačítek najdete třeba i v souboru readme. Takže doufajíc v poslední nastavování hry jsem ji opět zapnul a pustil se do mače.Zvolil jsem na začátek exhibici a Čechy proti Litvě. A ještě nastavení všeho okolo zápasu,od délky až třeba po to,s jakým míček se bude hrát. Jsou tu nějaké míče od Adidasu,Reeboku nebo třeba taky klasická černobílá mičuda. Maličkost, ale potěší. A jdem na to!
První,co mně zarazilo,byla oproti FIFA 07 na mém stroji,úplná plynulost. Mohlo za to hlavně to,že v PES 6 nic nerozpatlává obraz jako ve FIFA "motion blur" či co to je. Takže obraz je čistý,bez zbytečných efektů,které ji mají vylepšit,ale většinou jen kazí podívanou. Grafika hráčů a trávníku je celkem ucházející,ale když jsem viděl stadion,tak to je celkem hrůza.No co,na obrazovce se objevuje minimálně,to se dá překousnout,alespoň hra není tak nenasytná na hardware,její nároky jsou na dnešní dobu dosta nízké,posuďte sami:
MINIMUM SYSTEM REQUIREMENTS:
Windows 2000/XP
Intel Pentium III 800MHz or equivalent processor (Athlon/Duron/Celeron)
256 MB RAM
DVD-ROM Drive
NVIDIA GeForce 3 or ATI Radeon 8500 video card
DirectX 8.1 compatible sound card
DirectX 9.0c or higher (included on Disc 1)
*Network(TCP/IP 128 kbps or higher)
1.5GB free hard disk space
RECOMMENDED SYSTEM REQUIREMENTS:
Windows 2000/XP
Intel Pentium IV 1.4GHz processor
512 MB RAM
DVD-ROM Drive
NVIDIA GeForce 4 Ti, ATI Radeon 9600, or higher
DirectX 8.1 compatible sound card
DirectX 9.0c or higher (included on Disc 1)
*Network(TCP/IP 1.5Mbps or higher)
4.7GB free hard disk space
Na dešní dobu pohoda a klídek.Ale na hře je to občas dost vidět,že se dá spustit i na slabých mašinách,no všechno má své pro a proti.Ale na texturách diváků a vůbec celého okolí by chtělo trošku více máknout. Dále zvuková stránka hry. zatím jsem v menu slyšel jen jednu píseň,poněkud málo,ale strávím v něm minimum času,to není to hlavní. Co mě u zvuků zarazilo,je jednotný zvuk,když kopnete do míče,odhlavičkujete jej,zpracujete atd.,pokaždé se ozve to samé a jediné "DUC". vždy stejně hlasité a mohutné,někdy se stačí míče sotva dotknout a zase"DUC".Na tom by chtělo hodně zapracovat.
Za co ale musím hru pochválit,a to především,je, že trávník nepřipomíná rozlohou letištní plochu,jako je tomu ve FIFA 07,kde tam jsou hráči spíše jak mravenci,zde je to trošku o něčem jiném.
Po fyzikální stránce je hra více než povedená. Reálné pohyby hráčů občas zpestří jejich bleskové cuknutí,které by nemohlo ve skutečnosti nemohlo být provedeno ani střelením fotbalisty bazukou do pozadí,ale často se to nestává,možná jednou za dva zápasy. Kulatý nesmysl se také chová jako kulatý nesmysl,a to celkem reálně,jeho fyzikální zpracování je na dobré úrovni.
Celkově je PES 6 dost povedená hra,zatím vím,že mí dva kamarádi,kteří nedali na FIFU dopustit,teď už pomalu neví,co to ta FIFA vlastně je,tak se do "psa" zakousli,že už ho nedají. V dalších pokračováních je ale třeba zapracovat na audiovizuálním prostředí hry,pak to nebude mít chybu,hlavně nám do fotbalu nedávejte Motion Blur a podobné "vychytávky",dost to kazí celkový dojem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama